Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi aileler yararına kurulan kermes devam ediyor
​Diyarbakır Umut Kervanı tarafından hafta sonu 15 Temmuz Şehitler Parkında kurulan hayır kermesi 7 Ekim cuma gününe kadar devam edecek.
Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi aileler yararına kurulan kermes devam ediyor

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yurt içi ve yurt dışında yardım faaliyetlerinde bulunan Umut Kervanı, Diyarbakır'da muhtaç ve kimsesizler yararına kermes açtı.

Hafta sonu itibariyle merkez Kayapınar ilçesi 15 Temmuz Şehitler Parkında (Park Orman) kurulan ve tüm geliri ihtiyaç sahibi ailelere finanse edilecek olan kermesin 7 ekim Cuma gününe kadar devam ettirilmesi planlanıyor.

Kadın ve erkek görevlilerin olduğu stantlarda giyim, ayakkabı, el işi ürünleri, gıda, yemek ve tatlı gibi birçok alanda çeşitlilik bulundurulurken öğle vakitlerinde yemek isteyen işyerlerine de paket servisi yapılıyor.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Olgun, açtıkları kermesin cuma gününe kadar devam edeceğini söyledi.

"Kermesin tüm geliri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak"

Olgun, "1 Ekim cumartesi günü itibariyle standımızı kurmuş bulunmaktayız. Kermesimiz 7 ekime kadar devam edecek olup giyimden kırtasiyeye, gıdadan el ürünlerine ve ayakkabıya kadar birçok alanda stantlarımız mevcuttur. Katkıda bulunan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun." dedi.

HÜDA PAR Gençlik Kolları tarafından park alanında düzenlenen Kudüs'ün Fethi etkinliğinde stantlarında oluşan yoğun ilgiye değinen Olgun, "Kardeşlerimiz yemekleri paketleyip esnaflarımıza göndermektedir ve bu şekilde esnaflarımızın da katkısını almış oluyoruz. Dün hem pazar günü hem de Kudüs'ün fethi münasebetiyle düzenlenen etkinlikten dolayı kermesimize yoğun bir rağbet oldu. Havanın sıcak olduğu saatlerde durgunluk olsa da serin havalarda yani ikindi sonrası yoğun bir rağbet oluşuyor." ifadelerini kullandı.

Yapılan çalışmalara katkı sunan hayırseverlere teşekkürlerini ileten Olgun, "Bilindiği üzere buradan elde edilen gelirler ihtiyaç sahibi aileler yararına kullanılmaktadır. Fakir ve kimsesizlere yönelik her ay düzenli yardımlarımız vardır. Yaptığımız çalışmalara bu kermesimizi de ilave olarak eklemeyi planlıyoruz. Rabbim katkı sunan tüm kardeşlerimizde razı olsun." şeklinde konuştu. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-