Düşük ayarlı sahte altın iddiasına işletmeden açıklama
Diyarbakır'da, iddiaya göre düşük ayarlı sahte altın olduğu şikâyeti üzerine polisin operasyon düzenlediği kuyumcu işletmecisi Yunus Tatlı, kuyumcular odasının izniyle getirilen ürünleri sattıklarını söyledi.
Düşük ayarlı sahte altın iddiasına işletmeden açıklama


Olay, 10 Ağustos'ta Bağlar ilçesi Emek Caddesi'ndeki kuyumcu dükkanında meydana geldi.

İddiaya göre bölgede yaşayanlar, 'Düşük ayarlı sahte altın satılıyor' diyerek polise şikâyette bulundu. Ekipler, ihbarlar üzerine DİKO Başkanlığı'ndan rapor istedi. Verilen raporun ardından 2 aylık çalışma yapıldı.

Polis ekipleri, kuyumcu dükkanına öğle saatlerinde operasyon düzenledi. İş yerindeki aramalarda, düşük ayarlı sahte altınlar olduğu iddiasıyla numuneler alındı. Toplanan ürünler, incelenmek üzere kriminale götürüldü.

"Odanın izniyle getirilen ürünleri satmaktayız"

Kuyumcu Yunus Tatlı

25 yıllık işletmeci olan Kuyumcu Yunus Tatlı, bu dezenformasyonların temel sebebinin vicdanlı bir şekilde halka satılan altınlardan dolayı rakipleri tarafından hedef gösterilmeleri olduğunu söyledi.

Tatlı, "Halka vicdanlı satış yapmaya devam ediyoruz. Hepimiz aynı yerden, bütün kuyumcular olarak derneğin, dernekten geçen, derneğin iznini alıp piyasaya ürün getiren toptancılardan ürün almaktayız. Sonuçta biz bir üretici değiliz. Düşük ayar olma ihtimali de sıfırdır. Çünkü biz toptancı değiliz. Biz üreticilerin getirdiği ürünleri odanın izniyle getirilen ürünleri satmaktayız. Yani bu dezenformasyona, yalana ve iftiraya niye ihtiyaç duyuldu?" diye sordu.

"Tezgah önceden hazırlanmış"

Tatlı, "Poşetli ve poşetsiz 50 yıldan belki de 100 yıldan beridir Türkiye Cumhuriyeti'nin her tarafında satılan çeyrek, yarım ve cumhuriyetlerin poşetlenip bundan rant elde edilmesinden dolayı ve bizlerin de bu rantın karşısında dik durduğumuz, taviz vermediğimizden dolayı özellikle bizler tercih edildik. Kriminallerin sonuçlarını bekleyeceğiz. Basınla da paylaşacağız inşallah. Önceden bu tezgâh hazırlandığı için polislerin buraya yaptığı operasyonda aldığı numuneler daha buradan çıkmadan basına hazır bir şekilde demeç verilmesi aslında tezgâhın büyüklüğünü gösteriyor." şeklinde konuştu. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-