Ergani Umut Kervanı Ramazan ayı faaliyet raporunu açıkladı
Umut Kervanı, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, Ramazan ayı boyunca yaptığı yardım faaliyetlerinde; yetim, mağdur ve muhtaç 277 aileye 42 bin 730 TL nakdi, gıda ve kırmızı et yardımında bulundu.
Ergani Umut Kervanı Ramazan ayı faaliyet raporunu açıkladı


Umut Kervanı, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Ramazan ayı boyunca aralarında 70 Suriyeli ailenin de bulunduğu 277 aileye ayni ve nakdi yardımda bulundu.

Ramazan ayında yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamada bulunan Ergani Umut Kervanı yetkilisi Mustafa Öz, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarını esirgemeyen hayırseverlere teşekkür etti.

Ergani Umut Kervanı yetkilisi Mustafa Öz

Hayırseverlerin desteğiyle yüzlerce muhtaç aileye ulaştıklarını belirten Öz, "Umut Kervanı olarak Ergani'de Ramazan'ın girişiyle birlikte yardımlarımıza başlayarak Ramazan boyunca yardımlarımızı fakir ve muhtaç ailelere dağıttık. 207 aileye gıda yardımı, 70 aileye kırmızı et yardımında bulunduk. Bunun yanında durumu daha fakir olan ailelere nakdi yardımlarda bulunduk. Yaptığımız yardımların toplamı 42 bin 730 TL'dir. Bayramdan sonra da Allah-u Teala nasip ederse, imkânımız olursa, kendilerine henüz ulaşamadığımız muhtaç aileler vardır. İmkanlarımız dahilinde onlara da ulaşmaya çalışacağız." dedi.

Yardımlara vesile olan hayırseverlere de teşekkür eden Öz, "Rabbim, bize yardımlarını esirgemeyip elimizle yardımlarını veren kardeşlerimizden razı olsun. Hayırlarını kabul etsin, mallarına bereket versin." ifadelerini kullandı.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-