HÜDA PAR Sur İlçe Teşkilatı Kızılay'ın kan bağışı çağrısına icabet etti
HÜDA PAR Diyarbakır merkez Sur ilçe teşkilatı üyeleri, yaşanan kan stoku sıkıntısına karşın Kızılay'ın kan bağışı yapılması gerektiği yönündeki çağrısına kayıtsız kalmadı.
HÜDA PAR Sur İlçe Teşkilatı Kızılay'ın kan bağışı çağrısına icabet etti


Coronavirus salgınından dolayı insan trafiğinin minimuma indiği bugünlerde kan bağışı sıkıntısı yaşayan Kızılay, kan stokunda ciddi bir azalmanın önüne geçilmesi için halkın kan bağışında bulunması yönünde çağrıda bulunmuştu.

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesi Ekinciler Caddesi'nde bulunan Kızılay standında, HÜDA PAR Sur İlçe Teşkilatı üyeleri ve İlçe Gençlik Kolları toplu olarak kan bağışında bulundu.

Kan alma merkezinde başvuru formlarını dolduran partililer, Kızılay görevlileri tarafından gerçekleştirilen işlemlerin ardından kan verdiler.

Kızılay'ın kan stoklarının tükendiği açıklamasına binaen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç'in il ve ilçe teşkilatlarına kan bağışı yapmaları konusundaki çağrısına icabet ettiklerini belirten HÜDA PAR Sur İlçe Başkanı Ercan Şenol şunları söyledi:

HÜDA PAR Sur İlçe Teşkilatı olarak, İlçe Gençlik Kollarımızla beraber Kızılay Kan Bankasına, söz konusu boşalan stokların doldurulması adına bir nebze destekte bulunmak için kan bağışı yapmaya geldik. Elbette kan bağışı çok önemlidir. Özellikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayında, fakirlerin derdini anlayabilmek için oruç tuttuğumuz bu günlerde şu anda hastane kapılarında kan bekleyen nice hasta ve hasta yakınları vardır. Bizlerde bu kişilere umut olmak adına HÜDA PAR Sur İlçe Başkanlığı olarak kan vermeye geldik.

Tüm insanlara kan verme noktasında çağrıda bulunan Şenol "Bir gün bizde hastane kapılarına düşebiliriz. Bizde kana ciddi anlamda ihtiyaç duyabiliriz. Bu durumları yaşamadan kan bağışında bulunalım. Nitekim kanımız nice insanlara hayat olabilir. Tüm halkımızı erkenden kan vermeye davet ediyoruz." dedi.

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-