Öğrencilere teknolojik bağımlılık semineri
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Bilgievlerinde eğitim gören öğrencilere yönelik “Teknolojik Bağımlılıklar” seminerleri yapılıyor.
Öğrencilere teknolojik bağımlılık semineri

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı faaliyetlerini sürdüren Bilgi Evlerinde çocukların kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla farklı branşlarda seminerler düzenleniyor.

Seminerler Merkez, Selahaddin Eyyubi, Ali Emiri, Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar ve Hani Gürbüz bilgievlerinde Büyükşehir Belediyesi Madde Bağımlılığı Danışmanlık ve Destek Merkezi Psikologlarından Serap Çapraz ve Uğur Çağan Alakuştekin verildi.

Psikologlar, öğrencilerin yaş kriterlerini göz önüne alarak bağımlılık, teknolojik bağımlılık belirtileri, risk altındaki bağımlılıklar, süreçleri ve engellenme yöntemleri konusunda bilgilendirmeler yaptı.

Seminerlerde teknolojik araçların insan yaşamını kolaylaştıran noktalara da vurgu yapan psikologlar, en önemli sorunların ise bu araçları kullanırken yararlı durumlardan çok çocukların zihinsel gelişimlerine zarar verdiklerini belitti.

Teknoloji bağımlılığına karşı koruyucu önlemler ve önleyici etkileri de aktaran psikologlar, bağımlılık öncesi ve sonrası öğrenciler neler yapabileceği konusunda sohbet etti. (İLKHA) 

 

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-