Meteorolojiden Diyarbakır için zirai don ve yoğun kar uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Diyarbakır genelinde orta kuvvetli ve yer yer de kuvvetli zirai don, yoğun kar ve fırtına beklenildiğini bildirdi.
Meteorolojiden Diyarbakır için zirai don ve yoğun kar uyarısı


Yapılan meteorolojik uyarıda şu ifadelere yer verildi:

"Kuvvetli ve yoğun kar yağışının 18 Ocak tarihinde başlayıp 20 Ocak sabah saatlerinde etkisini kaybedileceği bekleniliyor. Salı günü öğlen saatlerinden itibaren Şanlıurfa'nın kuzeyi, Diyarbakır çevresi ve Batman'ın kuzeyinde yoğun kar kalınlığı 20 santimetre ve bölgenin güneyinde Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Şanlıurfa'nın güneyinde kuvvetli yoğun kar kalınlığı 10-30 santimetre olması öngörülüyor. Rüzgârın, Salı günü güneyli yönlerden esmesi, çarşamba günü ise kuzey ve doğu yönlerden fırtınanın 40-70 kilometre saatle esmesi bekleniliyor. Kuvvetli rüzgârla birlikte tipi, buzlanma, don olayı, bölgenin kuzeyinin yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bugün akşam saatlerinde başlayıp sabah saatlerine kadar Diyarbakır ili genelinde orta kuvvette ve kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.” (AMED HABER)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-