Diyarbakır'da Aşere Takrib icazet merasimi düzenlendi
Diyanet Akademisi Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde 1. Dönem Aşere Takrib-Tayyibe Bölümünde eğitim gören din görevlileri için icazet programı düzenlendi.
Diyarbakır'da Aşere Takrib icazet merasimi düzenlendi

Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçesi Selahattin Eyyûbi Camiinde Reîsü’l-Kurra Mustafa Demirkan Hocanin riyasetinde düzenlenen program; Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, farklı illerden gelen kurra hafızlar, il-ilçe müftüleri ve ile Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi eğitim görevlilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış programında konuşma yapan İhtisas Merkezi Müdürü Fatih Çatmakaş, İhtisas Merkezinde devam eden diğer eğitimlerle ilk açılan Aşere Takrib Tayyibe kursu ile ilgili bilgi verdi

Kursun Diyarbakır ve bölge için bir ilk olduğunu ve bundan sonrada inşaallah artarak devam edeceğini belirterek bu vesile ile bölgenin Kur'an eğitimine ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

Programa katılan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin Hoca günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı.

Diyarbakır İl Müftüsü Celal Büyük'ünde konuşma yaptığı program, Reîsü’l-Kurra Mustafa Demirkan Hocanın icazetleri takdimi ve misafir hocaların çeşitli hediyeler vermesi ile son buldu. (İLKHA)

 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-