Diyarbakır'da sosyal medyadan PKK propagandası yapan 10 kişi yakalandı
Diyarbakır'ın Silvan ve Hazro ilçelerinde düzenlenen operasyonda PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla 10 şüpheli gözaltına alındı.
Diyarbakır'da sosyal medyadan PKK propagandası yapan 10 kişi yakalandı

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca PKK/KCK faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesi ve örgüt elemanları ile ilişki içinde bulunduğu, yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen şahısların yakalanması için çalışma yapıldığı belirtildi.

Çalışmalar sonucu bugün Silvan ve Hazro'da 13 noktada eş zamanlı operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, PKK/YPS yapılanmasında aktif rolü bulunan ve sosyal medya üzerinden PKK/KCK  propagandasını yaptıkları tespit edilen 10 şüphelinin yakalandığı ifade edildi.

Açıklamada, "Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, esrar, kenevir bitkisi, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin yanı sıra, ruhsatsız av tüfekleri ile sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yapmak maksadıyla kullanılan dijital materyaller ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şüpheliler adli işlemleri tamamlanmak üzere cumhuriyet savcılığına sevk edilmiştir." denildi. (İLKHA)

 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-