Yetimler Vakfı Diyarbakır'da Gazze'ye yardım kermesi kurdu
Yetimler Vakfı, siyonist işgal rejiminin soykırımı ve katliamları nedeniyle büyük bir zulüm altında olan Gazze halkına destek amaçlı Diyarbakır'da yardım kermesi düzenliyor.
Yetimler Vakfı Diyarbakır'da Gazze'ye yardım kermesi kurdu

Bugün itibariyle 41 gündür işgal rejiminin yoğun saldırısı altında olan Filistin, uygulanan ambargo ile zorlu bir dönemden geçiyor.

Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Yenihal Köprülü Kavşağında bulunan Gazze'ye Destek Çadırı önünde Yetimler Vakfı tarafından bugün açılan kermes, pazar günü akşamına kadar devam edecek.

Açılan kermeste, yiyecek-içecek, baklava, kuru pasta, lahmacun, ev yapımı ürünler, Filistin ve Kudüs davasının simgeleri, atkı gibi objeler satılarak kermese gelir sağlanıyor.

Yürütülen kermes çalışması hakkında açıklamalarda bulunan Yetimler Vakfı Yönetim kurulu Üyesi Recep Bozkır, Gazze'ye destek olma amacıyla kurulan kermese tüm hayırsever Diyarbakır halkını davet etti.

Bozkır, "Yetimler Vakfı olarak Gazze'deki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için 'Gazze'ye Acil Yardım' kampanyası kapsamında başlatmış olduğumuz kermes çalışmalarımız, Diyarbakır Gazze'ye Destek Çadırı önünde devam etmektedir. Kermesimizi bugünden itibaren açtık ve pazar gününe kadar devam edecektir. 10.00 ile 18.00 saatleri arasında istediğiniz ev yapımı ürünleri alabilirsiniz. Sattığımı ürünlerden elde ettiğimiz gelirler, Gazze'deki yetim kardeşlerimize gidecektir. Başlatmış olduğumuz yardım kermesine halkımızın desteğini bekliyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-