Binlerce araç Filistin için Diyarbakır'da şehir turu attı
"Aksa Tufanı" operasyonu sonrası işgal rejimi ile Filistinli direnişçiler arasında devam eden çatışmalarda Filistin Halkına olan desteklerini belirtmek üzere Peygamber Sevdalıları Vakfı Diyarbakır'da binlerce araçlık konvoy oluşturdu.
Binlerce araç Filistin için Diyarbakır'da şehir turu attı

Peygamber Sevdalıları Vakfı organizasyonuyla merkez Sur ilçesi Şeyh Said Meydanında bir araya gelen Diyarbakırlılar, Filistin bayraklarıyla binlerce araçla kilometrelerce konvoy oluşturarak şehir turu attı.

Hamas ve Filistin direnişine ithafen hazırlanan marşlar eşliğinde merkez Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde şehir turu atan Diyarbakırlılar, Filistin'e olan bağlılıklarını bir kez daha ispatladı.

Şeyh Said Meydanında başlayan araç konvoyu, vilayet mevkii üzerinden Ofis Ekinciler Caddesi, Koşuyolu Parkı, Doç. Dr. Ahmet Bilgin Caddesi, Aydın Arslan Bulvarını takiben Bayındırlık kavşağından Tesisler Kavşağına doğru devam etti.

Merkez Kayapınar ilçesinde Tesisler Kavşağından devam eden konvoy; Diclekent Bulvarı, Dünya Kavşağı, 75 metre çevre yolu üzerinden Diyarbakır-Şanlıurfa Karayoluna doğru seyir alarak Doğum Hastanesi Köprülü Kavşağı mevkiinde turunu sonlandırdı.

Konvoyun geçtiği güzergahlarda bulunan ev ve işyeri sahiplerinin de farklı şekillerde desteklerini ifade ettiği şehir turu programında sık sık tekbirler getirildi, cadde ve sokaklarda Filistin'e destek sloganları yankılandı. (İLKHA)

 

 

 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-