Onlar hem Kur’an öğrenecek hem spor yapacak
Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde Kaymakamlık, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü, çocukları Kur'an-ı Kerim eğitimine ve spora teşvik etmek için anlamlı bir projeyi hayata geçirdi.
Onlar hem Kur’an öğrenecek hem spor yapacak

"Asım'ın Nesli Akif'in İzinde" ismi verilen proje kapsamında Kur'an-ı Kerim eğitimi alan çocuklar, aynı zamanda spor tesislerinden yararlanarak yaz döneminde hem eğlenme hem de spor yapma imkânı bulacak.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde çocukların hem ruhuna hem de geleceğine ve yaşamına dokunan bir proje hayata geçirildi. "Asım'ın Nesli Akif'in İzinde" projesi kapsamında İlçe Kaymakamlığı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü iş birliğiyle yüzlerce çocuk bir yandan Kur'an-ı Kerim dersi alacak, diğer yandan yüzmeden çocuk oyunlarına kadar sportif ve eğlenceli çalışmalara katılarak yaz dönemini dolu dolu geçirme imkânı bulacak.

Milli ve manevi değerleri özümseyen genç ve dinamik nesiller yetiştirme amacıyla başlatılan proje kapsamında İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne ait tüm tesisler haftanın her günü uzman görevliler eşliğinde çocukların hizmetinde olacak.

Son dönemlerde yapılan yatırımlarla spor tesisi sayısı artan ve sporda örnek bir ilçe haline gelen Çınar’da bu projenin hayata geçirilmesi örnek bir çalışma olarak gösterildi. İlk etapta 450 çocuk ile başlayan projenin zamanla ilçe genelinde yaygınlaştırılarak bin 950 çocuğa ulaşması hedefleniyor.

Çalışmalara katılan çocuklar için ayrıca Diyarbakır şehir merkezinde bulunan Hazreti Süleyman, İç kale ve Ulu Camii ile Eğil İlçesi'ndeki peygamber türbelerine yönelik ziyaret turları düzenlenecek. (İLKHA)

 

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-