HÜDA PAR'ın 4 milletvekili kendi partilerine geçiş başvurusu yaptı
AK Parti listelerinden Meclis'e giren 4 HÜDA PAR milletvekili, kendi partilerine geçiş başvurusunda bulundu
HÜDA PAR'ın 4 milletvekili kendi partilerine geçiş başvurusu yaptı

.

AK Parti listelerinden Meclis'e giren HÜDA PAR milletvekilleri partilerine dönmek üzere TBMM Başkanlığı'na dilekçelerini sundu. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun geçiş süreci tamamlandı ve TBMM internet sitesinde Yapıcıoğlu, HÜDA PAR milletvekili olarak yer aldı.

HÜDA PAR milletvekilleri Faruk Dinç, Serkan Ramanlı ve Şahzade Demir de partilerine geçiş dilekçelerini verdi ancak resmi işlemler tamamlanmadığı için listelerde geçici olarak bağımsız milletvekili olarak yer almaya başladı. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından bu üç milletvekili de görevlerine HÜDA PAR milletvekilleri olarak devam edecek. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun AK Parti'den ayrılıp kendi partilerine geçişleriyle ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

İttifaklardan ayrılan partilere HÜDA PAR'ın da eklenmesiyle birlikte Meclis'teki parti sayısı 16 oldu. Daha önce Demokrat Parti, DEVA, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi milletvekilleri, listelerinden Meclis'e girdikleri CHP'den; Yeniden Refah Partisi ve Demokratik Sol Parti milletvekilleri, listelerinden Meclis'e girdikleri AK Parti'den ve EMEP milletvekilleri, listelerinden Meclis'e girdiği Yeşil Sol Parti'den ayrılarak partilerine geri dönmüştü. (İLKHA)

 

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-