Bilgievleri ve Akademi Liselerde seri deneme sınavları başladı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde eğitimlerine devam eden Bilgievleri ve Akademi Liselerde seri deneme sınavları başladı.
Bilgievleri ve Akademi Liselerde seri deneme sınavları başladı

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı faaliyet yürüten Bilgievleri ve Akademi Liselerde, sınavlara kısa süre kala Liselere Geçiş Sınavı ile Temel Yeterlilik, Alan Yeterlilik Sınavlarına hazırlanan 1250 öğrenciye seri deneme setleri hazırlandı.

Program doğrultusunda 8. sınıf Bilgievi öğrencileri 12 deneme sınavına, 12. sınıf ve mezun olan Akademi Lise öğrencileri ise 20 seri deneme sınavına katılacak.

Deneme sınavları süresince branş eğitmenlerinin yanı sıra Psikolojik Danışma ve Rehberlik hizmetleri de aralıksız öğrencilere destek sunacak.

Bilgievleri’nde eğitim alan ve bu yıl mezun olacak olan 650 öğrenci 4 Haziran’da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavlarına katılacak.

Akademi Liselerde eğitim alan 12. Sınıf ve liselerden mezun olacak olan 600 öğrenci de 17-18 Haziran’da Temel Yeterlilik (TYT) ve Alan Yeterlilik Sınavlarına (AYT) katılacak. (İLKHA) 

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-