Yapıcıoğlu: İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı ikinci turda yeniden Başkan yaptıracağız
14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızı ikinci turda yeniden Başkan yaptıracağız ve 'Tam Bağımsız Türkiye' hedefine daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz." dedi.
Yapıcıoğlu: İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı ikinci turda yeniden Başkan yaptıracağız

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gayri resmî sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın Meclis çoğunluğunu elde ettiğini belirten Yapıcıoğlu, seçim sürecinde ihlasla çalışan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Yapıcıoğlu, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden başkan yaptıracaklarını ifade etti.

AK Parti listelerinden aday gösterilen HÜDA PAR milletvekili adaylarının tamamının seçildiğini belirten Yapıcıoğlu, "Girdiğimiz yolda ve yaptığımız tercihte isabet ettiren Allah'a hamdolsun. Seçim sürecinde çok ciddi bir olumsuzluk yaşanmadan yüksek bir katılımla vatandaşlarımız iradesini beyan etmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yurtdışı oyların sayımı devam ediyor. Milletvekili seçimi sonuçları kesin olmamakla birlikte büyük oranda ortaya çıktı. Gayri resmî sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın Meclis çoğunluğunu elde ettiği kesinleşmiştir. AK Parti listelerinden aday gösterilen arkadaşlarımızın da tamamı seçilmiştir. Bizim açımızdan Meclis seçimleri başarılı geçmiştir. Bu başarıyı lütfeden Allah'a hamdolsun." dedi.

Teşkilat üyelerine teşekkür

Yapıcıoğlu, "Seçim sonuçlarının hayırlı ve uğurlu olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Olanda hayır vardır. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı ikinci turda da olsa yeniden Başkan yaptıracağız ve 'Tam Bağımsız Türkiye' hedefine daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz. Teveccüh gösterip bize desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu teveccühe layık olmak boynumuzun borcudur. Seçim kampanyası boyunca ihlas ve özveriyle çalışan teşkilat mensuplarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, katkı sunan bütün dostlarımıza da teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

"Bize oy veren vermeyen herkesin vekili olarak hizmet edeceğiz"

Seçim sonuçlarının millet ve memleket için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Yapıcıoğlu, son olarak şu ifadeleri kullandı:

"Bizim açımızdan yeni bir merhale başlamış, HÜDA PAR olarak yükümüz ağırlaşmıştır. Milletimize hizmet için elimizden gelen bütün gayretimizi sarf edeceğiz. Bize oy veren vermeyen herkesin vekili olarak hizmet edeceğiz. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Seçim sonuçlarının milletimiz ve memleketimiz için tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbim ayaklarımızı sırat-ı müstakim üzere sabit kılsın. Hak ve adalet üzere milletimize hizmet hususunda bizi yardımsız bırakmasın, mahcup etmesin. Davamızın sonu Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd etmektir." (İLKHA)

 

Kategori: GÜNDEM
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-