Ramazan ayında neler okumalıyız?
İnsanların en çok bilgi araştırması yaptığı süreçlerden biri olan Ramazan ayını ilmi alanda fırsata çevirmek isteyenlere tavsiyelerde bulunan İDEV Başkanı Araştırmacı-Yazar Muhammed Şakir, Kur'an-ı Kerim, Siyer, Hadis ve İlmihal okunması önerisinde bulundu.
Ramazan ayında neler okumalıyız?

Kur'an ayetlerinin ilk nazil olduğu Kadir Gecesini içinde barındıran Ramazan ayında Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlamak için bu ayın bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirten İdeal Eğitim Vakfı Başkanı Araştırmacı-Yazar Muhammed Şakir, Peygamber Efendimizin hayatını farklı yönleriyle araştırarak öğrenilmesi ve ilmihal bilgilerinin pekiştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Ramazan ayıyla beraber Kur'an-ı Kerim okumanın önemini aktaran Şakir, "Ramazan ayı denildiğinde aklımıza Kur'an-ı Kerim gelir, çünkü bu ay Kur'an ayıdır. Kur'an-ı Kerim ise okuma kitabıdır, 'beni okuyun, yaşayın, amel edin ve istediğim şekilde bir hayat nizamı oluşturun' diye gelmiştir. Ramazan ayında okumadan söz ettiğimizde öncelikli kitabımız Kur'an-ı Kerim'dir." ifadelerini kullandı.