Euro

34,9468

Dolar

32,1787

Altın

2.509,78

haberler
Genel

Ramazan ayında neler okumalıyız?

İnsanların en çok bilgi araştırması yaptığı süreçlerden biri olan Ramazan ayını ilmi alanda fırsata çevirmek isteyenlere tavsiyelerde bulunan İDEV Başkanı Araştırmacı-Yazar Muhammed Şakir, Kur'an-ı Kerim, Siyer, Hadis ve İlmihal okunması önerisinde bulundu.
  • Ekleme: 28.03.2023 14:49 Güncelleme: 17.05.2024 13:00
admin
Ramazan ayında neler okumalıyız?

Kur'an ayetlerinin ilk nazil olduğu Kadir Gecesini içinde barındıran Ramazan ayında Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlamak için bu ayın bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirten İdeal Eğitim Vakfı Başkanı Araştırmacı-Yazar Muhammed Şakir, Peygamber Efendimizin hayatını farklı yönleriyle araştırarak öğrenilmesi ve ilmihal bilgilerinin pekiştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Ramazan ayıyla beraber Kur'an-ı Kerim okumanın önemini aktaran Şakir, "Ramazan ayı denildiğinde aklımıza Kur'an-ı Kerim gelir, çünkü bu ay Kur'an ayıdır. Kur'an-ı Kerim ise okuma kitabıdır, 'beni okuyun, yaşayın, amel edin ve istediğim şekilde bir hayat nizamı oluşturun' diye gelmiştir. Ramazan ayında okumadan söz ettiğimizde öncelikli kitabımız Kur'an-ı Kerim'dir." ifadelerini kullandı.