Tarım Kredi Kooperatifleri'nden "pahalılık" iddialarına yanıt
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, kendi marketlerinde satışa sunulan ayçiçek yağı, pirinç ve çaya ilişkin "pahalılık" mukayeselerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Tarım Kredi Kooperatifleri'nden

Tarım Kredi'den yapılan açıklamada, her marketin farklı fiyatlarda satışa sunduğu kendine özgü, birinci ve ikinci marka ürünleri bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Tarım Kredi Kooperatif Market şubelerimizde satışa sunulan ürünlerimizden fiyat karşılaştırılması yapılan ayçiçek yağı, pirinç ve çayda yapılan mukayeseler gerçeği yansıtmamaktadır.

Şöyle ki;

- Sektörde her marketin farklı fiyatlarda satışa sunduğu kendine özgün, birinci ve ikinci marka ürünleri bulunmaktadır. Haberlerde Tarım Kredi Kooperatif Market şubelerimizin birinci marka ürünü ile diğer marketlerin ikinci marka ürünleri kıyaslanmaktadır. Günlük fiyat dalgalanmaları hariç Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin indirim kampanyasındaki birinci marka ürünlerimiz her zaman sektördeki diğer paydaşlarımızın birinci markasından, ikinci marka ürünlerimiz de ikinci marka ürünlerinden daha ucuzdur.

- Ayçiçek Yağında farklı segmentteki ürünler karşılaştırılarak Tarım Kredi Kooperatif Marketleri pahalı ürün satıyor algısı oluşturulmak istenmektedir.

- Pirinçte ise Tarım Kredi Kooperatif Marketlerindeki birinci kalite yerli Osmancık-Baldo Pirinç ile diğer marketlerin ithal Çin ve ikinci kalite Luna pirinci mukayese edilmektedir.

- Çayda da Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satılan Birinci Sürgün Filiz Çayı ile rakiplerin Üçüncü Sürgün Harman Çayı mukayese edilmektedir.

Yukarı da belirtildiği üzere Tarım Kredi Kooperatif Market şubelerimizde satılan ürünlerin tamamı kendiyle eş değer kalite ve menşeide olmayan ürünlerle mukayese edilmektedir.

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri, 70 ana ürün grubunda yaklaşık 400 ürün çeşidini sektördeki diğer paydaşlarımızdan daha uygun fiyatlarla tüketicilerimize arz etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz." 

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-