Umut Kervanı yüzlerce çocuğu giyindirdi
​​​​​​​"Bir Bot Bir Mont" kampanyası kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışması başlatan Umut Kervanı, Diyarbakır'da yüzlerce çocuğu sevindirdi.
Umut Kervanı yüzlerce çocuğu giyindirdi

Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarında bulunan Umut Kervanı, havaların soğuduğu bu günlerde minik çocukları unutmadı.

Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi ailelerin umudu olan Umut Kervanı, "Çocuklar üşümesin" sloganıyla "Bir Bot Bir Mont" kampanyası başlattı.

Yapılan çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Olgun, hayırseverlerin katkılarıyla yüzlerce çocuğun bot ve mont ihtiyacını karşıladıkları bilgisini paylaşarak Diyarbakır Umut Kervanı adına hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

Kampanya hakkında konuşan Olgun, "Diyarbakır Umut Kervanı olarak ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 'Çocuklar üşümesin' sloganıyla yola çıktığımız 'Bir Bot Bir Mont' kampanyasında her yıl olduğu gibi bu sene de devam ediyoruz." dedi.

Havaların soğuduğu bu günlerde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlatmış oldukları yardım çalışmasında bugün yüzlerce çocuğu giydireceklerini belirten Olgun, "Hayırseverlerin katkılarıyla sürdürdüğümüz bu çalışmada emeği geçen kardeşlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yardım çalışmalarımız güz mevsimiyle sınırlı olmadığını hatırlatarak hayırseverlerin sunacağı katkılarla daha geniş kitlelere yardımlarımızı ulaştırmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.