Bismil İlçe Müftülüğünden "Yuvalar Dağılmasın" projesi
Diyarbakır Bismil İlçe Müftülüğü aile içi iletişimde sağlıklı çözüm bulmak ve boşanmaların önüne geçmek için "Yuvalar Dağılmasın" adlı projeyi hayata geçirdi.
Bismil İlçe Müftülüğünden

Bismil İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB), tarafından hayata geçirilen "Yuvalar Dağılmasın" projesi ile boşanmaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Bismil Kadın Lokali'nde başlatılan aile seminerlerinin ilki olan "Ailede Hak ve Sorumluluklar" konulu eğitim gerçekleştirildi.

İlçe merkezinden çok sayıda kadının katıldığı seminerde konuşan İlçe Vaizi Meryem Adıyaman, sorumluluğun ilk adresinin aile fertleri olduğunu belirtti.

Ailenin temellerinin bu yükümlülüğe dayandığını ve ailenin korunması için de dinin sağlam tedbirler getirdiğini söyleyen Adıyaman, aile içi meselelerin kimsenin şahsi istek ve arzularına bırakılmadığının altını çizdi.

Katılımcıların dikkatle dinlediği ve seminerlerin devamının gelmesinin talep edildiği program, soru ve cevaplar ile sona erdi.

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-