Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nin etrafındaki bloklar kaldırılmaya başlandı
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinde müze olacağını belirttiği E Tipi Cezaevi’nin etrafına kurulan beton bloklar kaldırılmaya başlandı.
Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nin etrafındaki bloklar kaldırılmaya başlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Ekim'de toplu açılış töreni için geldiği Diyarbakır’da İstasyon Meydanı’nda halka hitaben “Bugün buraya müjdeyle geliyorum. Son ziyaretimde Diyarbakır Cezaevi'ni boşaltma ve kültür merkezi yapma sözü vermiştim. Sözümüzü tuttuk. Adalet Bakanlığımız cezaevini tamamen boşalttı. Kültür ve turizm Bakanlığımız eski cezaevinin restorasyonu için gereken projeleri hazırladı. İçinde müzeden kütüphaneye, kültür ve sanat birimlerine kadar pek çok bölümün yer alacağı bu eserin şimdiden Diyarbakır'ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Diyarbakır Cezaevi müze oluyor" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine bir gün sonra cezaevi içerisinde bulunan 270 tutuklu ve 170 personel, kentteki diğer cezaevine nakledilerek cezaevinin giriş tabelası söküldü.

Son olarak cezaevinin etrafında bulunan 2 metre genişlik 3 metre yükseklikteki her biri 7 tonluk bloklar kaldırılmaya başlandı. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-