Diyarbakır'da sağlıksız koşullarda üretilen peynire el konuldu, kaçak üretim yeri mühürlendi
Bağlar Belediyesi, İl Tarım Müdürlüğü ve emniyetle koordineli çalışarak sağlıksız koşullarda peynir üretimi yapılan kaçak imalathaneye baskın düzenledi.
Diyarbakır'da sağlıksız koşullarda üretilen peynire el konuldu, kaçak üretim yeri mühürlendi

Tonlarca peynire el konuldu, ruhsatı olmayan ve izinsiz olarak açıldığı öğrenilen işletme mühürlenerek hakkında yasal işlem uygulandı.

Diyarbakır-Mardin kara yolu üzerinde ruhsatsız olan bir iş yerinin izinsiz olarak imalathaneye çevrilerek sağlıklı olmayan koşullarda peynir üretildiği ihbarı üzerine peynir çeşitlerinin imal edildiği işletmeye baskın düzenlendi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşın sağlığının riske atılmasına müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Emniyet ve Bağlar İl Tarım Müdürlüğü’nü bilgilendiren belediye, daha sonra belediye zabıta, ruhsat ve sağlık işleri ekipleri ile tarım ve emniyetin koordinesiyle kaçak işletmeye yönelik çalışma başlattı.

Peynir çeşitlerinin sağlıksız koşullarda üretildiğini, ayrıca üretimin yapıldığı işletmenin izin almadan ruhsatsız olarak çalıştığını tespit eden ekipler, sağlıksız üretilen tonlarca peynir çeşidine imha edilmek üzere el koydu. Mühürlenen işletmenin sahipleri hakkında yasal işlem uygulandı. 

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-