Diyarbakırlı öğrenciler 3 aylık yaz tatilinden sonra okulun yolunu tuttu
​Bugün itibariyle 2022-2023 öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrenciler 3 aylık yaz tatilinden sonra okulun yolunu tuttu.
Diyarbakırlı öğrenciler 3 aylık yaz tatilinden sonra okulun yolunu tuttu

2022-2023 öğretim yılı bugün itibariyle başladı. Yeni öğretim yılında kimi öğrenciler eski sınıf arkadaşlarıyla eğitimine devam ederken kimileri ise bir üst okula geçmeleri dolayısıyla okul değiştirdi, yeni arkadaş çevresi edinmeye hazırlanıyor.

Sabahın erken saatlerinde yeni ders yılına hazırlanan öğrenciler, velileriyle beraber okul yolunu tuttu.

Mehmet Salim Sekendiz

Okulun ilk gününde duygu ve düşüncelerini paylaşan velilerden Mehmet Salim Sekendiz, 11'inci sınıfa geçen kızı için okula geldiğini belirtti.

Öğretim yılının verimli geçirilebilmesi için aileler ve okul yönetimi olarak yapılması gereken bazı noktalara değinen Sekendiz, "Öğrencilerin kılık kıyafetlerine dikkat etmesi lazım. Gerektiğinde biz veliler olarak da bu işe el atmalıyız. Okuldan çıktıkları zaman öğrencilerin nereye gittiğini kontrol etmeliyiz. Nihayetinde bir okul yöneticisi okul dışında öğrencileri kontrol edemez, bu konuda bizim duyarlı olmamız gerekir." dedi.

İbrahim Eral

Şimdiden Yükseköğretim Kurumları Sınavına hazırlandığını ifade eden 12'nci sınıf öğrencisi İbrahim Eral ise "Okullar açıldığı için mutluyum, arkadaşlarımı özledim. Bu üç ay içinde dershaneye gittim. Ayrıca YKS sınavı için kütüphanede ders çalışıyordum, derslerimde iyi gibi. Hedefim eczacılık, bu sene kazanamazsam gelecek sene tekrardan sınava hazırlanacağım." ifadelerini kullandı. 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-