Diyarbakır'da günlük 2-4 saat aralığında su kesintisi yapılacak
Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, aşırı su tüketiminden dolayı şehir merkezinin genelinde 2-4 saat aralığında su kesintisi yapılması zorunlu hale geldiğini belirtti.
Diyarbakır'da günlük 2-4 saat aralığında su kesintisi yapılacak

DİSKİ'den yapılan açıklamada, "Ortalamanın çok üstünde aşırı su tüketimi dolayısıyla şehir merkezinin genelinde, 2-4 saat aralığında su kesintisi yapılması zorunlu hale gelmiştir. Mevcut dağıtım altyapımızla, şehir merkezine günde 305 bin metreküp su verilmektedir. Bu da kişi başı 300 lt/gün ediyor. Bu ortalamanın iki katına tekabül etmektedir. Diyarbakır şehir merkezimizin nüfusu 1 milyon 27 bin kişidir. Kişi başına düşen ortalama su tüketim miktarı dikkate alındığında, kurumumuz tarafından yapılan su dağıtımı ise 1 milyon 500 bin kişiye yetecek düzeydedir." denildi.

Açıklamada, "Kaçak kullanım ve aşırı su tüketimi, kişi başına düşen su dağıtımı, ihtiyacın çok üzerinde olduğu halde kesinti tedbirine başvurmayı zorunlu hale getirmiştir. Diyarbakırlılar olarak su tasarrufuna dikkat etmemiz durumunda, başlayan kısa süreli su kesintileri yakın zamanda son bulacaktır." ifadelerine yer verildi. 

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-