Diyarbakır'da kuyumcu vurgununda soruşturma genişliyor
Diyarbakır'da onlarca vatandaşın kendilerine emanet ettiği 20 milyon 80 bin TL değerindeki altınları alarak kayıplara karışan 6 kişiden 2'si yakalandı.
Diyarbakır'da kuyumcu vurgununda soruşturma genişliyor

Diyarbakır'da 3 kuyumcu, müşterilerinin güvenini kazanıp emanet olarak yüklü miktarda altın, döviz ve Türk Lirasını topladı. Kuyumcu dükkanının 5 gün önce kapalı olduğunu gören bazı müşteriler, sahiplerine ulaşmadı.

Daha sonra kuyumcuya aralarında 450 bin TL emanet veren apartman görevlisi ile 250 bin TL'lik döviz ve altınını emanet veren seyyar satıcıların da olduğu kişiler polise giderek kayıplara karışan kuyumculardan şikayetçi oldu.

Şüpheli kuyumculara yönelik Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünü ekipleri kapsamlı çalışmaları başlattı.

Çalışma neticesinde Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde faaliyet gösteren 3 adet kuyumcu iş yerini işleten şüpheli H.G., E.G., R.G., N.G., A.G. ve Ö.G, 138 vatandaşı toplamda 20 milyon 80 bin TL maddi kayba uğratarak kaçtıklarını tespit etti.

Soruşturmayı detaylandıran Diyarbakır polisi, 6 şüphelinin kimlik bilgilerine ulaşarak ekipler operasyon başlattı.

1 şüphelinin yurt dışına kaçtığı öğrenilirken şüphelilerden E.G. ve Ö.G'yi Ankara'da bulunduğu belirlenerek düzenlenen operasyonla 2 Haziran Perşembe günü yakalandı.

Yakalanan 2 şüphelinin soruşturma kapsamında Diyarbakır'a getirileceği ve diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların titizlikle devam ettiği bilgisi alındı.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-