Diyarbakır Kudüs için meydanlara indi
​Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınamak ve Ramazan ayının son cuma günü olan Dünya Kudüs Gününe dikkat çekmek amaçlı Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Diyarbakır'da program düzenlendi.
Diyarbakır Kudüs için meydanlara indi

Haberin galerisi için tıklayın!

Diyarbakır merkez Sur ilçesi Şeyh Said Meydanında Kudüs'e destek amaçlı gerçekleştirilen programda Peygamber Sevdalıları Vakfı adına konuşan Şerif Kaçan, Diyarbakırlıları yarın Cuma namazı sonrası düzenlenecek kitlesel basın açıklamasına davet etti.

Diyarbakır merkez Sur ilçesi Şeyh Said Meydanında Kudüs'e destek amaçlı gerçekleştirilen program kapsamında bir araya gelen Diyarbakırlılar, yatsı namazı müteakiben kıldıkları teravih namazı sonrasında başta Kudüs olmak üzere İslam coğrafyasındaki tüm Müslümanlar için dua etti.

Programda Peygamber Sevdalıları Vakfı adına konuşan Şerif Kaçan, "Bilindiği üzere Kudüs, Mescid-i Haram'dan sonraki en önemli mukaddesatımızdır. Kudüs; Yüzyıllarca Müslümanların hakimiyeti altında barış ve huzur içerisinde bir hayat sürmüş, son yüzyılda ise siyonist barbarların orada gerçekleştirmiş olduğu katliamlarla yüz yüzedir. Siyonistler, özellikle Ramazan ayında itikaf sünnetinde olan Müslümanlara saldırıyor, kadın-çocuk demeden katlediyorlar." ifadelerini kullandı.

"Yöneticiler, Mescid-i Aksa'da siyonistlere direnen çocukların kalbindeki o cesarete sahip olsunlar"

Yapılan tüm katliamlara rağmen Filistinlilerin zulme baş eğmediğine dikkat çeken Kaçan, "Oradaki çocuk, kadın ve yaşlılar bütün sıkıntılara rağmen her gün Kudüs'te siyonistlerin karşısında ellerinde taşlarıyla dik duruyorlar. Onların bu dik duruşları karşısında ümmet de kendine geliyor ve asli vazifesini anlamaya başlıyor. Devam eden direnişler bizlere de bir vazife yüklemektedir. Bu vazife, Müslümanların her yeri Mescid-i Aksa bilerek çocuklarını Kudüs ezgileriyle yetiştirmesidir." dedi.

Tüm dünyanın barbar siyonistlerin arkasında durmasına karşılık Müslümanların umutlarından vazgeçmemesi gerektiğine vurgu yapan Kaçan, "Bireysel olarak tüm Müslümanların sorumluluğu olduğu gibi yöneticilere de bazı vazifeler düştüğünü belirterek şunları söyledi:

Yöneticilere düşen en önemli sorumluluk, bugün Mescid-i Aksa'da ellerinde taşlarıyla siyonistlere direnen küçücük çocukların kalbindeki o cesarete sahip olsunlar. Müslümanların çağrılarına kulak versinler, siyonistlere karşı gereken önlemleri alsınlar, tüm ilişkilerini kessinler ve korkmasınlar.

Program, konuşmanın ardından yapılan dua ile sona erdi.

Ramazan ayının son cuma günü olan Dünya Kudüs günü münasebetiyle Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından yarın Cuma namazı sonrası Tarihi Ulu Camii önünde kitlesel basın açıklaması yapılacağı belirtildi.

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-