Dicle Elektrik gençleri kariyer fırsatlarıyla buluşturdu
Dicle Elektrik’in sponsorluğunda Dicle Üniversitesi Girişim Enerji ve Teknoloji Kulübü tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Girişimcilik, Kariyer ve Gençlik Zirvesi (GET’2022) üniversiteli öğrencileri iş dünyasıyla buluşturdu.
Dicle Elektrik gençleri kariyer fırsatlarıyla buluşturdu

Dicle Elektrik Genel Müdürü Yaşar Arvas, şirketin insan kaynağının çok büyük kısmının hizmet bölgesinden geldiğini belirtti.

Dicle Üniversitesi Girişim Enerji ve Teknoloji Kulübü tarafından 6-7 Nisan arasında düzenlenen Girişimcilik, Kariyer ve Gençlik Zirvesi (GET 2022) Dicle Üniversitesi’ne bağlı fakültelerde okuyan öğrencilerle iş dünyasından profesyonelleri bir araya getirdi.

Dicle Elektrik sponsorluğundaki zirve Dicle Üniversitesi yerleşkesinde bulunan 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılışa Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Turan, Prof. Dr. Ezeli Azarkan, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yanı sıra iş insanları katıldı. Zirvede iki gün boyunca uzman girişimciler, girişimcilik ve kariyer planlaması gibi konularda bilgi ve tecrübelerini üniversiteli gençlerle paylaştı.

“Nerden geldiğinizi unutmayın”

Zirvenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Karakoç, “Bizim için değerli olan, geleceğimizi ve yarınlarımızı kendilerine emanet edeceğimiz gençler. Sizlerin iyi bir şekilde yetişmeniz, iyi bir eğitim almanız bizim temel hedeflerimizden biri. Hayallerinizi kurarken nerden geldiğinizi, nereye gideceğinizi iyi düşünün. Bizler, sorgulayan, düşünen bir üniversite gençliği olsun istiyoruz” dedi.

“İnsan kıymetimiz bölgemizden”

Dicle Elektrik sponsorluğunda düzenlenen zirve sonrası kısa bir açıklama yapan Genel Müdür Yaşar Arvas, bölgenin en büyük ekonomik gücü olan Dicle Elektrik’in, bugün itibarıyla 8 binin üzerindeki insan kaynağının çok büyük bir bölümünün hizmet bölgesinden geldiğinin altını çizdi. Arvas, sözlerine şöyle devam etti:

“Bölgemizin altyapısına yaptığımız yatırımdan daha fazlasını, bölgemizin insan kaynağına yapıyoruz. Çünkü bir buranın şirketiyiz, çalışanlarımızın çok büyük bir kısmı da buranın insanlarıdır. Bu çerçevede, en önde gelen paydaşlarımızdan olan Dicle Üniversitesi’nin Kariyer Günleri’ni desteklemek bizim açımızdan çok önemliydi. Bundan sonra da bu etkinlikleri desteklemeye, bizzat katılarak tecrübelerimizi de paylaşmaya devam edeceğiz.”

Zirveye Dicle Üniversitesi öğrencileri kadar iş insanları ve akademisyenler de ilgi gösterdi. Zirvenin ilk gününde Dicle Elektrik’ten işe alım yöneticisi Abdülbari Aslan da “Kariyer” konulu bir sunum yaptı.

Dicle Elektrik ve bağlı olduğu Eksim Holding’i tanıtarak sunumuna başlayan Aslan, gençlerin nasıl kariyer planlaması yapması gerektiğini anlattı. Aslan, iş başvurusu ve staj gibi konularda da üniversiteli gençleri bilgilendirdi.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-