Mezopotamya İnşaat Fuarı'na katılım hedeflenenin altında kaldı
Diyarbakır'da bu yıl 10'uncusu düzenlenen Mezopotamya İnşaat Fuarı'nı ziyaret eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç ve beraberindeki heyet, fuarda stant açan esnaf ve iş adamlarıyla bir araya geldi.
Mezopotamya İnşaat Fuarı'na katılım hedeflenenin altında kaldı

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesi Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen fuarı ziyaret eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç ve beraberindeki heyet, inşaat sektörü temsilcilerinin tek tek ziyaret etti.

Türkiye'nin birçok kentinin yanı sıra Kürdistan Bölgesi'nden de inşaat sektörü temsilcilerinin bulunduğu fuarda stant açan firma yetkilileri Dinç'e, hedeflenen ivmeyi yakalayamadıklarını ve fuarın sakin geçtiğini belirtti.

Yaşanan ekonomik durgunluğun inşaat sektörünü de olumsuz etkilediğini söyleyen inşaat sektörü temsilcileri, Dinç ve beraberindeki heyete genel olarak yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

30 bin ziyaretçinin beklendiği fuarın geçtiğimiz yıllara oranla istenilen randımana ulaşmadığını Dinç'e aktaran inşaat firmalarının yetkilileri, piyasanın her geçen gün daha kötüye gittiğini söyledi.

Fuar alanını ve stantları gezen Dinç, inşaat firmaları yetkilileriyle görüştükten sonra kısa bir açıklama yaparak, fuarın bu yıl istenilen sonucu vermediğini söyledi.

33 ilden katılımın olacağı belirtilen fuarda sadece Diyarbakır'a sınırdaş olan illerden katılımcıların bulunduğunu ifade eden Dinç, "Bugün Yenişehir ilçe teşkilatımızla birlikte 10. Mezopotamya İnşaat Fuarı'na katıldık. Fuarda inşaat sektörünün farklı kulvarlarında üretim yapan yerli firmalar vardı. Fuarda dikkat çeken nokta, Diyarbakır'a yakın illerden tek katılımın olması. Keşke Türkiye'nin her köşesinden büyük firmalar da bu fuara katılım gösterseydiler. Bu katılımların sağlanması durumunda Diyarbakırlı yerli üreticilerin Türkiye'ye tanıtılması bakımından önemli olacak." ifadelerini kullandı.

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-