Radyolar devletten destek bekliyor
Çağrı FM Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, zor şartlar altında radyo yayıncılığı yaptıklarını belirterek devletin radyoları desteklemesi gerektiğini söyledi.
Radyolar devletten destek bekliyor

Çağrı FM Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, 13 Şubat "Dünya Radyocular Günü" dolayısıyla radyoların önemi ve yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Çağrı FM olarak herkese hitap ettiklerini söyleyen Erdoğan, toplumun her kesimine ulaşarak onların maneviyatlarını yükseltmeye çalıştıklarını belirtti.

Erdoğan, bu toplumun mayasında İslam'ın olduğunu belirterek, İslami bir hassasiyetle radyoculuk hayatlarını sürdürdüklerini söyledi.

Türkiye'de ilk radyo yayınının 6 Mayıs 1927 yılında başladığını hatırlatan Erdoğan, "Radyo yayınları 1992 yılına kadar devlet denetiminde yapıldı. Bu yıldan sonra özel radyolar, müzik, sohbet, ilahi, Kur'an ağırlıklı radyolar açıldı ve her kesim sesini bu radyolarla duyurabildi. Dünya genelinde insanların evinin yüzde 75'inde radyo bulunmaktadır. Televizyondan sonra medya olarak en çok radyo dinleniyor. Radyoyu; şoför arabada, esnaf iş yerinde ve ev hanımları da yemek hazırlarken mutfakta dinleyebiliyor." dedi.

Erdoğan, "Ülkemizde şu anda 1078 tane radyo bulunmaktadır. Bu radyoların 35'i ulusal, 99'u bölgesel, 944'ü ise genel yayın yapmaktadır. Çağrı FM olarak İslami çizgide radyo programları yapmaktayız. Günün 10 saati canlı yayın, iki saatini ise kayıt olarak ilahi dinletisi ve sohbetle dolduruyoruz. Ayrıca Rehber TV aracılığıyla üç kıtada yayın yapmaktayız." ifadelerini kullandı.

Radyoların ekonomik olarak yaşadığı sorunlara dikkat çeken Erdoğan, "Devletten, radyolar için destekler beklemekteyiz. Reklam gelirleriyle yayın hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz ancak bu da yetersiz." diye konuştu.

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-