Bağlar'da kadın ve erkek semt pazarlarının birleştirme kararı iptal edildi
Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde semt pazarlarının birleşmesi kararı, kadın ve erkek esnafın talebi üzerine belediye tarafından iptal edilerek eski düzenle devam edecek.
Bağlar'da kadın ve erkek semt pazarlarının birleştirme kararı iptal edildi

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, pazar esnafının daha önce birleşmeyi talep ettiğini, bundan dolayı yeni düzenleme yaptıklarını, ancak daha sonra yine esnafın bundan vazgeçilmesi yönünde talepte bulunduğunu dile getirdi.

Beyoğlu, "Esnafımızın talebi üzerine semt pazarlarını birleştirme kararı almıştık. Bunu isteyen esnafımızdı. Daha sonra esnafımız bundan vazgeçti. Bizimle görüşerek yazılı başvuruda bulundular. Biz de bunu uygun görerek birleşmeden vazgeçtik, eski sistem devam edecek. 25 Mayıs tarihi itibarıyla bu yönde karar aldık ve yürürlüğe koyduk. Esnafımız için hayırlı olmasını diliyoruz. Belediye olarak esnafımız ve vatandaşımız için huzurlu alışveriş ortamı sağlanması için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Alınan karara göre 1 ve 3 no'lu pazarlar ile kadın semt pazarı eski yerlerinde ve daha önceki düzenleme ile devam edecek. (İLKHA)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-