Diyarbakır'da 29 hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen 14 şüpheli yakalandı
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 26 ev ve 3 işyeri olmak üzere 29 hırsızlık olayına karıştıkları şüphesiyle 14 kişi gözaltına alınırken ikamet ve işyeri aramalarında çok sayıda çalıntı elektronik eşya ele geçirildi.
Diyarbakır'da 29 hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen 14 şüpheli yakalandı


Konuya ilişkin İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğince Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde meydana gelen evden hırsızlık olaylarının şüphelilerinin tespiti ve aydınlatılmasına yönelik kapsamlı çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, yürütülen çalışmalar neticesinde 21 Aralık 2020 ile 20 Mart tarihleri arasında 26 evden ve 3 iş yerinden hırsızlık olayı olmak üzere toplamda 29 hırsızlık olayına karışan 16 şüphelinin tespit edildiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında, "'Askıcılık' olarak tabir edilen balkon ve pencereden tırmanmak veya kanırtmak yöntemiyle gerçekleştirilen hırsızlık olaylarında çok sayıda elektronik eşya, ziynet eşyası ve nakit parayı çalmak suretiyle mağdurları yaklaşık 400 bin TL zarara uğrattıkları tespit edilmiştir. Şüphelilerin suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları ve nitelikli hırsızlık fiillerini bu suretle işledikleri çalışmalar neticesinde anlaşılmış 09 Nisan Cuma günü sabah saatlerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon sonucunda 14 şüpheli yakalanmıştır." denildi.

Operasyon kapsamında ikamet ve işyeri aramalarında çok sayıda çalıntı cep telefonu, led ekran TV, laptop olmak üzere elektronik eşyalar ele geçirilirken suç örgütü içerisinde faaliyet yürüten 8 örgüt üyesi şüphelinin bugün adli makamlara sevk edileceği belirtildi. 

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-