Ramazan ayı öncesi gıda ürünlerine denetim yapıldı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı öncesi halkın güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini yoğunlaştırdı.
Ramazan ayı öncesi gıda ürünlerine denetim yapıldı


Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ramazan ayı öncesi halk sağlığını korumak ve vatandaşın güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak için merkez Kayapınar, Bağlar, Sur ile Yenişehir ilçelerinde denetimlerini sıklaştırdı.

Gıda Kontrol ekipleri, Ramazan ayında satışı yüksek olan ürünleri göz önünde bulundurarak özellikle pastane, market, kasap ve tatlı satışı yapan iş yerlerini, hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerini baz alarak denetledi.

Büyükşehir Belediyesi, denetimlerde tatlı imalathanelerinde ürünlerin üretim aşaması, çalışanların kılık, kıyafetleri ve kişisel hijyen, kullanılan depoların gıda yönetmeliğine uyup uymadıklarını ve tatlı yapımında kullanılan gıda ürünlerini de kontrol etti.

İmalathanelerin genel temizlik kurallarını da gözden geçiren ekipler, belirlenen mevzuat dışında hareket eden iş yerleri hakkında cezai işlem uyguladı.

Ekiplerin, salgın koşullarını da göz önünde bulundurarak gıda ürünü satışı yapan, üreten ve depolayan iş yerlerine yönelik denetimlerini 4 merkez ilçede Ramazan Bayramı dahil olmak üzere devam edeceği belirtildi.

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-