Aytaç Baran kabri başında anıldı
PKK tarafından 3 yıl önce uğradığı bir suikast sonucu şehit olan Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran, ailesi ve sevenlerince kabri başında rahmet ve minnetle yâd edildi.
Aytaç Baran kabri başında anıldı

9 Haziran 2015'te PKK'lilerin silahlı saldırısı sonucu katledilen Yeni İhya-Der Başkanı ve HÜDA PAR üyesi Aytaç Baran, şehadetinin yıldönümünde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında rahmet ve minnetle yâd edildi.


Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Şehitler Kervanı Platformu Başkanı Ömer Çelik'in açılış konuşmasıyla devam etti.


Çelik, kardeşlerinin henüz hayattayken şehitlik mertebesini almaya hak kazanmış Allah’ın veli ve sadık kulları olduklarını belirterek, tarih boyunca şehitlerin dünyaya dalmış Allah’ın emir ve yasaklarını unutmuş Müslümanlara yeni bir kan, yeni bir can ve ruh olduğunu söyledi.


Çelik, "Hepimiz çok iyi hatırlıyoruz, dün olmuş gibi hâlâ gözlerimizin önünde, hafızamızdadır. 2014 Ekim'inde kurban eti dağıtmak, İslam davasını yaymak için mücadele eden gençlerimiz, vahşi çeteler tarafından insanlık tarihinde benzerine az rastlanır bir vahşetle katledildiler, şehit edildiler. Ondan yaklaşık 8 ay sonra yine bir azizimizi, bir ciğerparemizi, davası İslam olan, gecesi gündüzü İslam, yüzü güleç, ahlakı Musap olan bir kardeşimizi daha vahşi çetelerin eliyle Rabb-i Zülcelâl'e gönderdik. Bu mücadele ta Hazreti Âdem'in yeryüzüne gönderildiği günden itibaren kıyamete kadar, sura üfürülecek güne kadar devam edecektir.  Tarih boyunca şehitler dünyaya dalmış Allah’ın emir ve yasaklarını unutmuş biz Müslümanlara yeni bir kan, yeni bir can ve ruh olmuştur. Bizler şehitlerin hayatından bunu öğreniyoruz. Şehitlerin hayatında önümüzü aydınlatacak ders ve ibretler vardır. Bir Müslümanın hayatında olmazsa olmaz bazı düsturlar ve sıfatlar vardır. Biz bunları şehitlerin hayatından öğreniyoruz." dedi.


"Onlar, fedakârlıklarıyla, davalarına olan inanç ve samimiyetleriyle, kardeşlerine olan düşkünlükleriyle büyüklerine olan itaatlarıyla henüz hayattayken bize bu müjdeyi vermişlerdi." diyen Çelik, "Ama biz anlamadık. Şehit olduktan sonra hayatları bir film şeridi gibi gözlerimizin önünden geçtiğinde o zaman anladık ki bu kardeşlerimiz henüz hayattayken şehitlik mertebesini almaya hak kazanmış Allah’ın veli ve sadık kullarıydılar." ifadelerini kullandı. 


Şehitler Kervanı Platformunun düzenlemiş olduğu anma programına Şehid Aytaç Baran'ın ailesi, HÜDA PAR’ın desteklediği Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, GİK üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, İl Başkanı Metin Kaya, 6-7 Ekim 2014 saldırılarında katledilen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş'in aileleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve şehidin birçok seveni  katıldı. (İLKHA)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-